20 rokov skupiny Kéfas

Slovenský gospel pozná ďalšiu kapelu, ktorá hudobne pôsobí už desaťročia. Kapela Kéfas si svoju činnosť pripomenie špeciálnym koncertom i výberovým CD.

Pochádzajú z Ružomberka, ich skladby však poznajú v rôznych kútoch Slovenska. Už dve desaťročia pôsobí kapela Kéfas na slovenskej hudobnej scéne a rozhodne sa nechystá končiť. K výročiu pozýva na špeciálny koncert, vydáva výberový CD-album a avizuje tvorbu ďalšieho.

Koncert k 20 rokom pôsobenia skupiny Kéfas bude v predposlednú novembrovú nedeľu hudobným návratom k doterajšej tvorbe. Keďže je to koncert, pri ktorom budeme spomínať na celé 20-ročné účinkovanie na gospelovej scéne, budeme hrať aj staršie skladby v nových aranžmánoch,” avizuje líder kapely Ľuboš Kútnik. Tešiť sa možno na skladby z albumov Poklady, Päť písmen, V tej noci i Láskou skúšaní. Špeciálny výber piesní zo všetkých štyroch albumov predstaví Kéfas na koncerte v podobe nového CD. Päť z nich si možno vypočuť tu.

Hudobný hosť Stanley a Kapucíni uvedie výberové CD

Nový album uvedie na scénu špeciálny hudobný hosť – Stanley a Kapucíni. Na koncerte okrem neho vystúpi aj Detský spevácky zbor pri ZUŠ Ľ. Fullu v Ružomberku pod vedením Janky Klimekovej. Oslavy 20 rokov členovia kapely podľa Kútnika očakávajú ako “rodinné stretnutie, pri ktorom si chceme zaspomínať na všetko, čím sme si za týchto dvadsať rokov prešli v spoločnosti našich rodín a priaznivcov.” Líder zoskupenia si v tejto súvislosti rád spomína na festival Verím Pane v Námestove, na ktorý sa každý rok tešia hlavne pre “super atmosféru a rodinnú pohodu“.

Kéfas príde po výbere s ďalšími novými skladbami

Výberové CD prinesie skladby z ostatného albumu Láskou skúšaní (2010, Rosa Gospelmusic) v pôvodnej, neupravenej podobe a v nových aranžmánoch piesní z albumov Päť písmen (2004, Rosa Gospelmusic), V tej noci (2008, Rosa Gospelmusic) a Poklady (1998, Vlastný náklad). Nové úpravy obľúbených skladieb nahrali v Košickom štúdiu Klakson v júni až septembri tohto roku pod producentskou taktovkou Romana Šoltysa. Pri tvorbe výberového albumu spolupracoval Stanislav Palúch a Detský spevácky zbor pri ZUŠ Ľ. Fullu z Ružomberka. Súčasťou CD je singel Budem tu, o ktorom portál igospel informoval vo februári. Podľa Kútnika je singel “predzvesťou nového albumu, na ktorom by sme chceli od budúceho roka začať intenzívnejšie pracovať“.

Výročný koncert s predstavením nových spracovaní pôvodných skladieb, výberového albumu i vystúpením hostí sa uskutoční v nedeľu 23. novembra o 16:00 vo Veľkej dvorane Kultúrneho domu Andreja Hlinku v Ružomberku. Vstup na koncert je voľný.

Zdroj: igospel.sk

0 November 13, 2014